ANIMALKINGDOM to marka zrodzona z marzeń, przyjaźni i pasji. Stworzona w 2011 roku przez Dorotę Kempko, absolwentkę kierunku Projektowanie Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W kolejnych latach do zespołu dołączyła Gosia Waluś, również absolwentka ASP w Łodzi. Od tej pory świadomie budujemy nasz zespół, który rozrasta się z każdym rokiem. Bycie blisko ludzi to jedna z najważniejszych wartości, która towarzyszy nam od samego początku. Poprzez możliwość personalizacji biżuterii i tworzenie własnych kompozycji, spośród dostępnych symbolicznych zawieszek, powstają osobiste i intymne historie. Dla nas to esencja biżuterii, małej formy, która niesie ze sobą wiele treści. Nasza działalność jest również od samego początku wpisana w naturę. Świat zwierząt był inspiracją do powstania pierwszej kolekcji oraz nazwy marki. Do tej pory nasze projekty są skupione wokół natury, czerpiemy z bogactwa jej form oraz symboliki.

Zespół ANIMALKINGDOM jest odpowiedzialny za cały proces projektowy. Biżuteria tworzona jest lokalnie, w Łodzi, dzięki czemu mamy kontrolę nad całym procesem jej powstawania.
Pierwsze wzory biżuterii powstały w pracowni, która mieściła się w piwnicy domu rodzinnego Doroty . Obecnie pracownia i butik ANIMALKINGDOM mieszczą się w kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.
Droga jest długa, momenty z ktorych jesteśmy dumni
Nie jest tajemnicą, że Gosia nie lubiła Doroty na początku studiów. Pomysł stworzenia wspólnej pracowni biżuterii, również nie przypadł jej do gustu, Minęło 10 lat, pracujemy razem, mieszkamy obok siebie i jeździmy razem na wakacje. Wniosek: warto było gotować dla Gosi na studiach.
Na początku roku ograniczyłyśmy tworzywa sztuczne w naszych opakowaniach. Opracowałyśmy również spójną identyfikację graficzną dla wszystkich papierowych materiałów.
Jesteśmy marką lokalną z ambicją globalną, mamy klientki w całej Polsce, a nasze projekty pokazywałyśmy w Belgii, Niemczech, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Tutaj zdjęcie z London Design Fair, gdzie miałyśmy przyjemność pokazywać nasze projekty w 2017 roku.
Każde spotkanie na targach, które skutkuje powstaniem nowej biżuterii jest źródłem inspiracji. Wysłuchane opowieści i pomysły sprawiają, że ANIMALKINGDOM cały czas się rozwija i podąża w stronę naszych wspólnych marzeń. Zdjęcie z naszych ulubionych Targów, Hush Warsaw.
O drużynie ANIMALKINGDOM
Dzięki dalszemu rozwojowi marki i potrzebie powiększenia zespołu powstała drużyna ANIMALKINGDOM. Tworzą ją niesamowite osoby, które łączy wspólna pasja, kreatywność i chęć działania. Kiedy jesteśmy razem nie ma rzeczy niemożliwych, inspirujemy się nawzajem i dajemy sobie dużo dobrej energii, która pozwala nam wzrastać. Naszym wspólnym celem jest tworzenie biżuterii najwyższej jakości i przemycanie do codzienności radości z małych rzeczy. Mamy wspólną obsesję, by cały czas się rozwijać i zawsze dotrzymywać danych obietnic.
Dorota
Założycielka ANIMALKINGDOM. Żyje w kontrolowanym chaosie tysiąca pomysłów na minutę i spraw do załatwienia. Zajmuje się projektowaniem biżuterii, projektami specjalnymi i współpracą z innymi markami. Jest odpowiedzialna za relacje z naszymi podwykonawcami i produkcję sesji zdjęciowych. Lubi papierowe kalendarze, polskie morze i język włoski.
Gosia
Gosia projektuje wszystkie wzory, znajdujące się w naszych kolekcjach. Jest znana z tego, że nie odpuszcza, dopóki nie jest w 100% zadowolona z zaprojektowanej sylwety. Ma świetne wyczucie kolorów i dobrą kreskę, a jej kreatywność nigdy nie śpi. Lubi malarstwo, koty i literaturę faktu.
Kuba
Najzdolniejszy jubiler pod słońcem. Wie wszystko o technikach jubilerskich, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Niesamowicie dokładny, dba o najdrobniejszy detal każdego, najmniejszego elementu wychodzącego spod jego rąk. Słowa, które przyśpieszają bicie jego serca to rower, rzemiosło, profesjonalizm.
Martyna
Za obiektywem podczas naszych sesji zdjęciowych od samego początku stoi wszechstronnie utalentowana Martyna. Jej wrażliwość daje naszym zdjęciom niepowtarzalny klimat. Tworzy dla nas również wszystkie kolaże, jest autorką wiodącego wzoru obecnego w całej naszej nowej identyfikacji. Lubi kaktusy, czerwone pomadki i strukturę papieru.
Weronika
Weronika wraz z Olgą z dbałością o najmniejszy szczegół wykonują biżuterię w naszej pracowni. Uwielbia nowe technologie i ma dobre oko do fotografii. Nasze magiczne zdjęcia biżuterii na Instagramie są jej autorstwa. Ma również głowę pełną pomysłów jeśli chodzi o krótkie filmiki i relacje na naszym Instastory. Miłośniczka rekinów i tajskiej kuchni. Interesuję się fotografią mobilną.
Emilia
Emilia swoją motywacją do pracy obdarza nas wszystkich, dba o to, aby zamówienia były realizowane na czas. Jest również osobą, która zna nasz sklep internetowy od podszewki i sama potrafi odkryć funkcje, o których nikt inny nie miał pojęcia. Jest również odpowiedzialna za tematy naszych sesji zdjęciowych. Wielbicielka włoskiej kuchni, ceni minimalizm i prostotę.
Olga
Olga wraz z Weronika z dbałością o najmniejszy szczegół wykonuje biżuterię w naszej pracowni, jednocześnie jest prawdziwą mistrzynią jeśli chodzi o doradzanie gościom w naszym butiku. Dodatkowo przepięknie kaligrafuje i wypisuje Wasze życzenia. Dba również o to, aby w pracowni wśród tak wielu przywieszek i kamieni szlachetnych panował porządek. „Lubi pięknie wydane książki, koty i wszystko, co błyszczy*”