Esencja ANIMALKINGDOM to możliwość tworzenia własnych kompozycji biżuterii, poprzez wybór symbolicznej zawieszki i innych dodatków.
Poniżej znajdziesz zwierzęta i rośliny dostępne w naszej stałej kolekcji ANIMALKINGDOM oraz ich symbolikę.
Jaskółka
Jaskółka to symbol dobrej nadziei i wolności, a przy tym jeden z naszych pierwszych wzorów, który po dziś dzień cieszy się Waszą sympatią. Właśnie dlatego darzymy go ogromnym sentymentem!
Koliber
Koliber to wyjątkowy, kolorowy ptak, symbolizujący lekkość i pogodę ducha. Dzięki temu będzie stanowił świetny talizman dla osób, które potrzebują więcej optymizmu i energii do działania.
Ważka
Ważka to owad szczególnie popularny w kulturze Japonii, gdzie symbolizuje odwagę, siłę i szczęście. Jego znaczenie podoba nam się tak bardzo, że jest dostępny jest w kolekcji stałej.
Pszczoła
Ten maleńki owad ma w sobie wielką siłę! Nic dziwnego, że pszczoły utożsamia się z pracowitością i porządkiem. Symbolizują one także mądrość i troskliwość.
Jack Russel Terier
Energiczny, zwariowany i odważny - właśnie taki jest Jack Russel Terrier. Każdy właściciel psa tej rasy wie, że wszędzie go pełno, a jego temperament idzie w parze z inteligencją i uporem.
Labrador
Jego pocieszny pyszczek roztopi każde serce! Labrador to niezwykle towarzyski i rodzinny pies. Nie dajcie się jednak zwieść jego maślanym oczom! To rasa cechująca się dużą inteligencją i sprytem.
Buldog
Buldogi to bez wątpienia jedne z najczęściej spotykanych na ulicach psów. To pocieszne czworonogi o niezwykle łagodnym usposobieniu, co przysparza im wielu miłośników.
Kundelek
Mówi się, że nie ma wierniejszego towarzysza życia niż kundelek. To uosobienie lojalności i bezwarunkowej miłości, którą obdarza codziennie swojego właściciela. W ANIMALKINGDOM przyłączamy się do wezwania: nie kupuj, adoptuj!
Kot siedzący
Kot jest często uważany za stworzenie magiczne, będące pomostem łączącym świat ludzi ze światem duchów. Symbolika kota oscyluje wokół równowagi między przeciwieństwami. Przez to, że równoważy dwie sprzeczności, nierzadko ma podwójne znaczenie.
Kot idący
Idący kot symbolizuje zamiłowanie tego zwierzęcia do chodzenia własnymi drogami. Inne atrybuty charakterystyczne dla kota to zaradność, uważność, ciekawość oraz tajemniczość.
Jeż
Jeż to typ samotnika, który lubi podążać własnymi ścieżkami. Biżuteria z zawieszką w kształcie jeża szczególnie przyda się osobom, które potrzebują zadbać o siebie i nauczyć się stawiania granic.
Wilk
Niegdyś symbol dzikości, zła i zagrożenia, dziś wilk to zwierzę kojarzone z siłą, intuicją oraz niezależnością. Ze względu na stadny tryb życia, atrybutami wilka są również lojalność i komunikatywność.
Lis
Lis niesie w sobie ognistą energię i wielką odwagę. W Ameryce Północnej lisy są synonimem mądrości i sprytu, zaś w mitologii japońskiej były istotami posiadającymi magiczne zdolności.
Sowa
Ze względu na swój nocny tryb życia sowa była niegdyś kojarzona ze smutkiem i samotnością. Współcześnie to jednak przede wszystkim atrybut mądrości i intuicyjnej wiedzy. W zawieszkę w kształcie sowy warto zaopatrzyć się w czasie życiowych zmian i towarzyszącej im niepewności.
Sarna
Sarny słyną z niezwykłej mądrości oraz umiejętności wyczuwania emocji. To symbol łagodności oraz wrażliwości. Zawieszka w kształcie sarny przyda się osobom dążącym do osiągnięcia harmonii w życiu.
Koń
Ludzie od wieków kojarzą konie z wolnością, szybkością oraz wytrzymałością. To piękne, majestatyczne zwierzę jest także symbolem witalności.
Słoń
Ze względu na swoją majestatyczność słonie kojarzy się przede wszystkim z siłą, dumą oraz potęgą. Co ciekawe, zwierzę to symbolizuje także spokój i opiekuńczość.
Kameleon
Kameleon symbolizuje umiejętność adaptacji do określonych warunków, a także cierpliwość. Zawdzięcza to swojej wyjątkowej zdolności do zmiany koloru ciała oraz dostosowywania się do skrajnych temperatur.
Żółw
Żółw w swej symbolice odnosi się do stałości i konsekwencji w działaniu, jest też związany z długowiecznością, mądrością i odradzaniem się. To też symbol siły i ochrony.
Oliwka
Gałązka drzewa oliwnego to symbol o wielowymiarowym znaczeniu, jednak zwykle kojarzymy go z pokojem oraz nadzieją na lepsze jutro. Roślina ta jest powiązana również z obfitością oraz zwycięstwem.
Listek
Pojedynczy liść umieszczany na starożytnych herbach symbolizował szczęście, choć współcześnie kojarzy się go także z delikatnością. Liść posiada moc równoważenia emocji, daje również nadzieję w trudnych sytuacjach.
Monstera
Monsterę cechuje niezwykle pomyślna symbolika. Ta popularna roślina zapewnia bowiem szczęście, długowieczność i dobrobyt. Pomaga również w realizacji planów.
Kwiat jabłoni
Jabłoń symbolizuje wieczność, nieśmiertelność i młodość. Kwiat jabłoni, nazywany niegdyś kwiatem panny młodej kojarzony jest natomiast z początkiem miłości, płodnością oraz nadejściem wiosny.
Rumianek
Rumianek to jedno z naszych ulubionych ziół! Cenimy go za kojące działanie, które pozwala nam się wyciszyć po ciężkim dniu. Chętnie stosujemy go również zewnętrznie, na zaczerwienioną, podrażnioną skórę.
Serce
Serce to dla nas nie tylko symbol miłości i przywiązania, ale też efekt współpracy dwóch bliskich sobie osób! Jego charakterystyczny kształt powstał z połączenia odręcznych rysunków, wykonanych przez Dorotę i Gosię.
Zobacz także: